Polityka prywatności close
isource

 

 

 informacje prasowe

 

Soundedit, czyli łódzkie święto muzyki

 

Warszawa, 10 września 2009 r.

 

Soundedit, czyli łódzkie święto muzyki 

 

W dniach 11-12 września w Toya Studios odbył się pierwszy Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych. Na dwa dni Łódź stała się europejskim centrum muzyki. Partnerem festiwalu była firma iSource, wyłączny dystrybutor firmy Apple w Polsce.

 

Festiwal wypełniły szkolenia oraz koncerty. Firma iSource we współpracy z partnerami już w piątek zorganizowała warsztaty prezentujące nowoczesne narzędzia kompozytorskie i produkcyjne, jakie oferuje najnowszy pakiet Logic Studio w połączeniu z interfejsami Apogee GiO oraz Duet i One. Spotkanie zgromadziło kilkaset osób. Podczas warsztatów zaprezentowano m.in. możliwości nowoczesnych systemów home recordingu, które pozwalają realizować muzyczne pomysły na profesjonalnym poziomie bez wydawania fortuny na studio nagraniowe. Eksperci przekonywali, że dzięki najnowszemu pakietowi Logic Studio i zaawansowanym rozwiązaniom systemu Apogee Symphony oraz i Euphonix MC Artist Series, można zbudować niewielkim kosztem nowoczesne studio na miarę XXI wieku.

 

Szczególnym powodzeniem cieszyły się sobotnie warsztaty. Na zaproszenie firmy iSource, poprowadził je Sidney Polak oraz gość specjalny festiwalu - John Moores, Apple Certified Master Trainer,  znany gitarzysta z 25-letniem stażem, grający m.in z takimi gwiazdami jak Paul McCartney czy Boy George. Sidney Polak, wraz z klawiszowcem T.Love - Michałem Mareckim zaprezentowali od kuchni proces tworzenia muzyki i funkcje oprogramowania Logic, jakie wykorzystują na co dzień do tworzenia swoich kompozycji. Szczególne zainteresowanie wzbudziło nagrywanie na żywo ścieżki dźwiękowej do znanych utworów zespołu.

 

Warsztaty prowadzone przez Johna Mooresa były dedykowane m.in gitarzystom, wykonawcom live i wszystkim muzykom, którzy nagrywają, edytują i miksują własne aranżacje. Wszyscy, którzy chcieli poznać główne funkcje oprogramowania Apple Logic Studio 9 - zarówno dotychczasowi użytkownicy , jak i Ci, którzy do tej pory nie mieli okazji wykorzystywać go w swojej pracy, zgodnie przyznali, że było to jedno z najlepszych szkoleń tej edycji Soundedit. Wiele uwagi poświęcono także zaletom komputerów Mac, które pozwalają na szybką i efektywną kreację i obróbkę dźwięku wszystkim profesjonalistom i pasjonatom muzyki. Na koniec wśród uczestników rozlosowano nagrody - pakiety Logic Express 9, które ufundowała firma iSource.

 

- Soundedit to ambitny i nowatorski pomysł kilkunastu osób, zapaleńców i fanatyków, którzy potrafili swoją ideę przekuć w pełen rozmachu festiwal. Łódź wzbogaciła się o kolejną ambitną imprezę, która mam nadzieję osiągnie niedługo rangę Camerimage. Cieszę się, że mogliśmy brać w niej udział, przybliżając wszystkim zainteresowanym najnowsze rozwiązania z zakresu tworzenia i edycji muzyki. Do zobaczenia za rok! - podsumowuje Paweł Małecki, product manager i organizator warsztatów ze strony firmy iSource

Festiwal kończyła gala rozdania nagród "Człowieka ze Złotym Uchem" w łódzkim klubie Wytwórnia. Pierwszą statuetkę otrzymał Gareth Jones, legendarny producent, który współtworzył brzmienie takich legend jak Depeche Mode, Einstuerzende Neubauten czy Erasure. W uzasadnieniu podkreślono "wizjonerstwo i pionierskie rozwiązania w dziedzinie produkcji muzycznej". Kolejną nagrodę odebrała Weronika Ciechowska. Córce lidera Republiki statuetkę wręczył gitarzysta legendarnej grupy Zbigniew Krzywański. Trzecią i ostatnią nagrodę dostał Daniel Lanois, współtwórca brzmienia tak wybitnych płyt jak "The Joshua Tree" czy "Achtung Baby" grupy U2, współpracownik Boba Dylana, Petera Gabriela oraz Emmylou Harris.

 

Ukoronowaniem festiwalu był znakomity koncert Lanois. Towarzyszyli mu doskonali muzycy - Brian Blade, Trixie Whitley i Jim Wilson.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

* * *

 

iSource jest wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Apple w Polsce. W ofercie spółki znajdują się rozwiązania z dziedziny rozrywki i multimediów adresowane do użytkowników indywidualnych oraz osób i firm, które profesjonalnie lub półprofesjonalnie zajmują się projektowaniem i tworzeniem treści multimedialnych. iSource dostarcza także rozwiązania dla małych i średnich firm oraz profesjonalne systemy dla korporacji. Obok produktów Apple, portolio iSource obejmuje również marki komplementarne, takie jak: Quark, FileMaker, Parallels, Belkin, ExtremeMac, Gear4, Migilia, Elgato, Lacie, oraz MacAlly. Głównym akcjonariuszem spółki jest fundusz typu private equity AKJ Investment I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty zarządzany przez AKJ Investment TFI S.A.

 

 

 

 

 

 

 << BACK


plen